Badminton - MŚJ pewna wygrana z Łotwą w drugim meczu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.09.2023, 06:54

W swoim drugim meczu na mistrzostwach świata juniorów w badmintonie reprezentacja Polski bez starty choćby jednego seta wygrała z Łotwą. Po pierwszym dniu rywalizacji Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C.

Po pierwszym przegranym meczu z Malezją bardzo liczyliśmy na wygraną z niżej notowaną Łotwą i nie zawiedliśmy się. Polacy grali bardzo dobrze, nie dając rywalom złudzeń co do możliwego nawiązania równorzędnej walki. Joanna Podedworny wygrała w dwóch setach w singlu z Anną Kupcą oraz wraz z Anną Czuchrą, także w dwóch setach, z duetem Eiprilia Briede/Darta Demitere. Dwie wygrane zanotował też Jan Wilczak - w singlu pokonał Davisa Strazdinsa, a w deblu wraz z Mateuszem Golasem nie dał szans parze Edzus Meirans/Rihards Zugs. Kompletu wygranych dopełnili w mikście Golas i Czuchra. Dwa sety wystarczyły im do odprawienia Tomsa Sali i Anny Kupcy.

Dziś Polakó czekają popołudniu i w nocy mecze z Anglią i Austrią. Przypomijmy, że w turnieju drużynowym gra aż 40 zespołów, podzielonych na osiem grup, w których każdy gra z każdym. Po zakończeniu fazy grupowej zwycięzcy grup zagrają w systemie pucharowym o lokaty 1-8, zespoły z drugich miejsc o lokaty 9-16 i tak dalej.

Kompletne wyniki meczu Łotwa - Polska

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.