Badminton - MŚJ: pewna wygrana z Austrią daje 3. miejsce w grupie

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.09.2023, 08:52

W ostatnim meczu fazy grupowej turnieju drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w badmintonie reprezentacja polskich juniorów pokonała 5:0 Austrię.Polacy zajmą trzecie miejsce w grupie C i w fazie pucharowej zagrają o miejsca od 17. do 24.

Polscy juniorzy pokazali po raz kolejny, że należą do europejskiej czołówki. Austriacy w całym meczu zdołali wygrać tylko dwa sety. Miało to miejsce w mikście i deblu chłopców. W tym pierwszym Jan Wilczak i Anna Czuchra przegrali pierwszą partię z Jakubem Rinnerem i Sarah Dlapką, ale w kolejnych dwóch nie dali już szans rywalom, wygrywając do 8 i do 9. Z kolei Mateusz Golas i Jan Wilczak byli bliscy przegranej z Ilią Nicolussim i Jacobem Rinnerem, w drugim secie obronili kilka lotek meczowych i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Świetnie spisali się nasi singliści. Joanna Podedworny pokonała Chiarę Rudolf do 13 i do 10, a Mateusz Golas Pascala Chenga  do 12 i do 15. Kompletu wygranych dopełniły Podedworny z Czuchrą, także w dwóch setach wygrywając z Sarah Dlapką i Anją Rumpold. W ten sposób Polacy z dwoma wygranymi (jeszcze 5:0 z Łotwą) i dwoma porażkami (Z Malezją 1:4 i Anglią 2:3) zapewnili sobie 3. miejsce w fazie grupowej jeszcze przed ostatnią kolejką, w której pauzują. W fazie pucharowej, która rozpocznie się w nocy z środy na czwartek, zagramy o lokaty od 17. do 24. Bardzo szkoda tej wczorajszej minimalnej przegranej z Anglikami, wygrana dałąby drugie miejsce w grupie i lokatę w czołowej szesnastce świata.

Polska - Austria 5:0

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.