Rugby - PŚ: ważne zwycięstwo Japonii

• Data publikacji: 29.09.2023, 08:46

Reprezentacja Samoa praktycznie straciła już szansę na awans do ćwierćfinału Pucharu Świata w rugby. W ważnym meczu grupy D przegrała 22:28 z Japonią.

Po przegranej z Argentyną mecz z Japonią był dla zespołu Samoa ostatnią deską ratunku. Zaczął się dużo lepiej dla drużyny z kraju Kwitnącej Wiśni. W 35. minucie po drugim przyłożeniu Japończycy prowadzili już 17:3. Przyłożenie zanotowane tuż przed przerwą przed Samoańczyków dawało im jeszcze nadzieję na walkę w drugiej połowie.

Reprezentacja Samoa goniła wynik i po dwóch przyłożeniach w ostatnim kwadransie wciąż miała szansę na korzystny wynik. Strata wynosiła sześć punktów, a ekipa z Oceanii miała piłkę i mogła jeszcze odwrócić losy rywalizacji. Samoańczycy stracili piłkę i mecz zakończył się wygraną Japonii 28:22. Dla zespołu z Azji Rikiya Matsuda zanotował pięć na sześć celnych kopnięć. Japończycy o awans do ćwierćfinału zagrają 8 października z Argentyną.

Japonia - Samoa 28:22 (17:8)