Rugby - PŚ: hit dla Irlandii, problemy Anglii

• Data publikacji: 07.10.2023, 22:58

Irlandia pewnie wygrała ze Szkocją w najciekawszym meczu dnia na Pucharze Świata i zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Anglia z problemami pokonała Samoa. Walia także triumfowała w swojej grupie po wygranej z Gruzją.

Sobota na Pucharze Świata rozpoczęła się od pojedynku Walii z Gruzją. Walijczycy ostatecznie wygrali grupę C z kompletem zwycięstw, ale wygrana w osłabionym składzie przeciwko zmotywowanym Gruzinom nie była łatwym zadaniem. W pierwszej połowie w przyłożeniach było 2:1 dla Walii, a na tablicy wyników 17:7. W drugiej części Gruzja po dwóch przyłożeniach w krótkim odstępie czasu zbliżyła się na zaledwie trzy punkty straty. Walijczycy zdołali odpowiedzieć i zwyciężyli 43:19. Na 10 minut przed końcem doszło do ostrych spięć między zawodnikami, za co zapewne zostaną nałożone kary. To może osłabić Walię przed ćwierćfinałem.

Walia - Gruzja 43:19 (17:7)

W bardzo dobrym stylu z Pucharem Świata pożegnało się Samoa. Chociaż Anglia wyszła na prowadzenie, to zespół z Oceanii odpowiedział dwoma przyłożeniami z podwyższeniami. Drużyna skazywana na porażkę wygrywała nawet 17:8. Rugbiści z Europy przejęli prowadzenie dopiero na 6 minut przed końcem po przyłożeniu Daniela Care'a z podwyższeniem Owena Farrella. Gwiazdor Anglii został dzisiaj najlepiej punktującym zawodnikiem w historii w swojej reprezentacji. Mógł jednak poważnie zaszkodzić swojej drużynie, gdyż jedno kopnięcie z karnego nie zostało uznane, gdyż wykonał je po czasie. Anglicy utrzymali punktową przewagę i zakończyli zmagania w grupie D z kompletem wygranych.

Anglia - Samoa 18:17 (8:14)

Hitem dnia był pojedynek Irlandii ze Szkocją. Dla drugiej z drużyn była to ostatnia szansa na awans. Jednak Irlandczycy zgodnie z przewidywaniami dominowali i objęli prowadzenie 36:0. Szkoci zaczęli zdobywać punkty zbyt późno. Zaliczyli dwa przyłożenia z podwyższeniami i ostatecznie przegrali 14:36, żegnając się z turniejem. Irlandia zajęła pierwsze miejsce w grupie B i w ćwierćfinałowym hicie zagra z Nową Zelandią.

Irlandia - Szkocja 36:14 (26:0)