Plus Liga: sensacyjna wpadka ZAKSY, hit kolejki dla Jastrzębskiego Węgla
zaksa.pl/ZAKSATV

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 08.11.2023, 20:30

Czwarta kolejka siatkarskiej Plus Ligi obfitowała w sporo emocji. Do olbrzymiej sensacji doszło w Kędzierzynie – Koźlu, w hicie kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał Resovię, a w Zawierciu i Nysie byliśmy świadkami spotkań na pełnym dystansie.

Gdy do Kędzierzyna – Koźla przyjeżdżał beniaminek z Częstochowy, jasno można było przypuszczać, jak zakończy się ten pojedynek. A jednak, Exact pokazał niesamowitą wolę walki, kawał dobrej siatkówki i dość nieoczekiwanie zwyciężył w czterech setach. Dla zawodników Leszka Hudziaka było to pierwsze zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gospodarze z kolei doznali pierwszej porażki, co spowodowało osunięcie w tabeli dopiero na szóstą pozycję.

Na czele znajdują się drużyny, które jeszcze nie zaznały smaku porażki – Trefl, Jastrzębski Węgiel oraz warszawski Projekt. Gdańszczanie w niespełna półtorej godziny uporali się we własnej hali z Cuprumem Lubin i wciąż prowadzą w tabeli lepszym stosunkiem setów. Podopieczni Igora Juricicia w czterech dotychczasowych spotkaniach przegrali tylko jedną partię, natomiast dwie pozostałe drużyny mają na swoim koncie po dwa stracone sety. Mistrzowie Polski w środowe popołudnie w hicie kolejki mierzyli się we własnej hali z mającą potężne aspiracje Resovią. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, większość partii rozgrywało się dopiero w końcówkach, jednak finalnie po komplet punktów sięgnęli „Pomarańczowi”, którzy zwyciężyli 3:1. Projekt z kolei także stracił jedną partię w tej serii gier, w spotkaniu z Barkomem. Po pierwszym, dość wyraźnie wygranym secie, dla gospodarzy zaczęły się schody. Drugą partię zdołali przepchnąć na przewagi, jednak w trzeciej ukraińska drużyna narzuciła swój styl gry, co poskutkowało jej zwycięstwem 25:22. Czwarta partia jednak należała do warszawiaków, którzy zwyciężyli 25:21 i wciąż mają na swoim koncie komplet punktów.

Kolejną wpadkę zaliczyła Skra. Bełchatowianie we własnej hali podejmowali LUK Lublin, co było świetną okazję na kolejne punkty. Niestety dla „Pszczółek”, goście kapitalnie spisywali się w polu serwisowym, dzięki czemu zgarnęli komplet „oczek” po zwycięstwie 3:1. Na pełnym dystansie w tej serii gier oglądaliśmy dwa spotkania. W Zawierciu Aluron prowadził już 2:0, jednak zrobiło się nerwowo.  W końcówce jednak podopieczni Michała Winiarskiego zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli w tie-breaku 15:12. W Nysie z kolei do samego końca nie było pewne, czy zwyciężą gospodarze, czy siatkarze z Olsztyna. Nawet piąta partia przyniosła sporo emocji, a finalnie lepsi okazali się zawodnicy AZS-u, którzy zwyciężyli 17:15.

Wyniki czwartej kolejki siatkarskiej Plus Ligi:

PGE GiEK Skra Bełchatów -  Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)

PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 17:25, 15:17)

Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

Projekt Warszawa – Barkom Każany Lwów 3:1 (25:17, 31:29, 22:25, 25:21)

Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice 3:2 (25:23, 25:19, 23:25, 22:25, 15:12)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Exact Systems Hermapol Częstochowa 1:3 (26:24, 22:25, 23:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:20)