Plus Liga: ZAKSA bezradna w hicie, tylko Projekt i Jastrzębski niepokonane
Biuro prasowe PlusLigi

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 13.11.2023, 19:40

Po piątej kolejce siatkarskiej Plus Ligi niepokonane są już tylko dwa zespoły, bowiem pierwszą porażkę w rozgrywkach poniósł Trefl Gdańsk. Z kolei w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu w Rzeszowie gospodarze bez straty seta pokonali zdziesiątkowaną kontuzjami ZAKSĘ.

Z trzech niepokonanych zespołów w piątek wpadkę zaliczył Trefl Gdańsk. Podopieczni Igora Juricicia zgodnie z planem wygrali pierwszą partię w Lublinie. To jednak pobudziło siatkarzy LUK-u, którzy okazali się lepsi w dwóch kolejnych setach. Czwarta odsłona to kolejny popis gdańszczan, którzy zwyciężyli 25:18, doprowadzając do tie-breaku. W nim jednak gościom zabrakło sił i to gospodarze zgarnęli dwa „oczka”, zwyciężając decydującą partię do 10. Wobec takiego rozstrzygnięcie miano zespołów niepokonanych, mających na koncie komplet punktów, dzierżą siatkarze z Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Projekt bez straty seta w półtorej godziny pokonał na wyjeździe Cuprum, natomiast mistrzowie Polski zwyciężyli w Katowicach, tracąc jednego seta.

Hitem kolejki miało być spotkanie Resovii z ZAKSĄ. Niestety, plaga kontuzji w zespole Tuomasa Sammelvuo spowodowało, że z województwa opolskiego do Rzeszowa przyjechało tylko dziesięciu zawodników, a Łukasz Kaczmarek z konieczności musiał zagrać na pozycji… przyjmującego. Łatwo zatem odgadnąć, jaki był wynik tej konfrontacji. O ile pierwszy set, wygrany przez gospodarzy na przewagi, był jeszcze emocjonujący i godny drużyn rywalizujących, o tyle dwie kolejne partie były pokazem bezsilności „Koziołków”. Siatkarze z Rzeszowa pewnie zwyciężyli do 16 i 17, zgarnęli trzy punkty i wskoczyli do czołowej „ósemki”.

Wpadkę zaliczyła dotychczasowa rewelacja, czyli Ślepsk. Siatkarze z Suwałk dość niespodziewanie ponieśli porażkę z Barkomem, ulegając w czterech setach. Nieszczęście jednego jest szczęściem innego – solidna gra i kolejne zwycięstwo Aluronu spowodowała, że znajduje się on już na piątej pozycji. W tej kolejce podopieczni Michała Winiarskiego w trzech setach pokonali na wyjeździe czerwoną latarnię z Radomia. Ze względu na niedostępność hali w Iławie, spotkanie Indykpolu ze Skrą najprawdopodobniej odbędzie się 30 grudnia.

Wyniki piątej kolejki siatkarskiej Plus Ligi:

KGHM Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)

Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 18:25, 15:10)

Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:17, 25:16)

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25)

Exact Systems Hermapol Częstochowa – PGE Stal Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)

Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)

Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

Indykpol AZS Olsztyn - PGE GiEK Skra Bełchatów – spotkanie przełożone na 30 grudnia