PŚ w parasnowboardzie: kolejne dobre starty Kotzian i Taraby

• Data publikacji: 03.12.2018, 18:28

Na północy Finlandii w Pyha odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w parasnowboardzie. Tym razem rywalizowano w snowboard crossie. Startowali Monika Kotzian i Wojciech Taraba.

Monika Kotzian była jedyną zawodniczką startującą w kategorii UL1. Polka podczas zawodów uzyskała czasy - 50,54 i 51,81. Jednak nie miała żadnej rywalki, z którą mogłaby porównać swoje wyniki. Tym samym reprezentantka Polski nie zdobyła punktów do Pucharu Świata. Ośmiu zawodników wystartowało w zmaganiach w kategorii LL2. Wśród nich był Wojciech Taraba. Reprezentant Polski uzyskał wyniki - 47,45 i 41,01. Taraba zajął w kwalifikacjach 6. miejsce. Wygrał Fin Matti Suur-Hamari.

Była to trzecia runda Pucharu Świata i ostatnia w 2018 roku. Kolejne zawody odbędą się od koniec stycznia w kanadyjskim Big White. Snowboardziści rywalizować będą ponownie z snowboard crossie.