Velux EHF Liga Mistrzów: sensacja w Zaporożu

• Data publikacji: 11.02.2019, 17:11

W ostatnich dniach grała też Velux EHF Liga Mistrzów. Do największej sensacji tej 11. kolejki doszło w Zaporożu, gdzie miejscowy HC Motor ograł SG Flensburg-Handewitt.

Początek meczu był stosunkowo wyrównany, a oba zespoły rzucały bramkę za bramką. Jednak od pewnego momentu goście zaczęli odjeżdżać rywalom na dwie, trzy, a nawet cztery bramki - 5:9. Ukraińska ekipa nie poddawała się i stopniowo niwelowała te straty, tak by na przerwę schodzić przy wyniku - 10:12. Druga połowa przebiegała według bardzo podobnego scenariusza, aż do stanu - 21:23. Wtedy to, Motor wyrównał, a chwilę potem znów walka szła gol za gol. Przy wyniku - 25:25, gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu, co pozwoliło im odnieść sensacyjne zwycięstwo nad silniejszym przeciwnikiem - 28:26. Dziewięć trafień dla Motoru zaliczył Białorusin Barys Pukhouski, a dwa Paweł Paczkowski. Dla przegranych sześć bramek rzucił Rasmus Lauge.

O zwycięskim meczu PGE Vive Kielce pisaliśmy tutaj.