Podsumowanie Fortuna 1. Ligi: Stal nadal walczy o awans

• Data publikacji: 21.04.2019, 16:30

Wielki Tydzień miał być wielki dla piłkarzy Rakowa Częstochowa, którzy w 29. kolejce Fortuna 1. Ligi mieli przypieczętować awans do Lotto Ekstraklasy. Po remisie w Bytowie okazało się, że trzeba będzie z tym poczekać do środy i meczu z Podbeskidziem. Poza tym, niezwykle ważne trzy punkty zdobył ŁKS Łódź, pokonując Sandecję Nowy Sącz, a w grze pozostała także Stal Mielec.

Stal Mielec 4:2 Chojniczanka Chojnice

19' Krystian Getinger, 22', 42' Bartosz Nowak, 77' (k.) Josip Soljić - 32', 51' (k.) Tomasz Mikołajczak

Stal przystępowała do meczu z Chojniczanką, znając wyniki Rakowa, ŁKS-u i Sandecji. Zwłaszcza po zwycięstwie łodzian nad Sandecją, chcieli oni wygrać, przeskoczyć nowosądeczan w tabeli i tym samym pozostać w grze o awans. Podopieczni Artura Skowronka objęli prowadzenie po niespełna dwudziestu minutach gry i strzale Krystiana Getingera. 180 sekund później było już - 2:0, gdy do bramki Radosława Janukiewicza trafił Bartosz Nowak. Goście złapali kontakt w 32. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Tomasz Mikołajczak. Jednak jeszcze przed przerwą mielczanie znów odskoczyli za sprawą Nowaka. Kilka minut po zmianie stron Chojniczanka otrzymała rzut karny, który pewnie wykorzystał Mikołajczak. Ostatnie słowo, także z "jedenastki", należało do gospodarzy. Wynik na - 4:2 ustalił Chorwat Josip Soljić. Dzięki tej wygranej Stal przeskoczyła w tabeli Sandecję i cały czas jest w grze o awans.

Komplet wyników 29. kolejki Fortuna 1. Ligi:

GKS Tychy 3:0 Puszcza Niepołomice

44', 60' Łukasz Grzeszczyk, 85' Jakub Vojtus

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 GKS Katowice

88' Rafał Grzelak - 36' Adrian Błąd

Warta Poznań 0:0 GKS Jastrzębie-Zdrój

Garbarnia Kraków 0:0 Odra Opole

Stomil Olsztyn 0:2 Chrobry Głogów

65' Szymon Drewniak, 70' Mateusz Machaj

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 Wigry Suwałki

6' Michał Rzuchowski, 49' (k.) Adrian Rakowski, 60' Bartosz Jaroch - 36' Filip Karbowy, 39' (k.) Joel Huertas, 90' Arkadiusz Najemski

ŁKS Łódź 2:0 Sandecja Nowy Sącz

43' (k.) Łukasz Sekulski, 61' Dani Ramirez

Więcej o tym meczu TUTAJ

Bytovia Bytów 2:2 Raków Częstochowa

41', 76' Bartosz Wolski - 39', 45' Tomas Petrasek