Liga Mistrzów: Liverpool znów przegrał w Neapolu

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 17.09.2019, 23:00

Napoli zatrzymało Liverpool na swoim stadionie. W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów zwyciężyło 2-0. W drugiej połowie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Mecz w Neapolu był dość wyrównany. Gospodarze nie przestraszyli się obrońców tytułu – w końcu w zeszłym sezonie pokonali ich w meczu grupowym na własnym stadionie 1-0.  Już siódmej minucie piłka wylądowała w siatce Adriana, jednak sędzia nie uznał bramki po strzale Hirvinga Lozano. Meksykanin był na spalonym. Liverpool pierwszą dobrą okazję miał 14 minut później, lecz Alex Meret obronił strzał Sadio Mane. Tuż przed przerwą gości na prowadzenie mógł wyprowadzić Roberto Firmino, jednak strzał Brazylijczyka głową nieznacznie minął słupek.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W 65. minucie Mohamed Salah groźnie strzelił na bramkę gospodarzy, ale świetnie obronił Meret. Końcówka spotkania należała jednak do piłkarzy Napoli. W 81. minucie Andy Robertson sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy rywali, a sędzia podyktował "jedenastkę". Tę pewnie wykorzystał Dries Mertens. Szukanie wyrównania nie szło piłkarzom Liverpoolu najlepiej. Tymczasem kolejną bramkę zdobyła drużyna włoska. W drugiej minucie doliczonego czasu gry z bliska do siatki piłkę wpakował Fernando Llorente.

Napoli – Liverpool 2:0 (0:0)

Bramki: 82' Mertens (k.), 90+2' Llorente

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Callejon, Allan (75' Elmas), Ruiz, Insigne (67' Zieliński) – Mertens, Lozano (69' Llorente)

Liverpool: Adrian – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Henderson (87' Shaqiri), Fabinho, Milner (66' Wijnaldum) – Salah, Firmino, Mane

Żółte kartki: 90' Llorente – 57' Robertson, 61' Milner

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)