Liga Mistrzów: Bayern miażdży Tottenham! Dwa gole Lewandowskiego

• Data publikacji: 01.10.2019, 23:00

Bayern Monachium wręcz przejechał się po Tottenhamie i wygrał 7:2. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, czterema trafieniami może się pochwalić Serge Gnabry.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy - już w 12. minucie gola zdobył Heung-Min Son. Była to druga świetna sytuacja Koreańczyka w tym meczu, jednak tym razem zawodnik już się nie pomylił i oddał idealny strzał na bramkę. Tottenham długo nie cieszył się z prowadzenia - w 15. minucie wyrównał Joshua Kimmich. Niemiec przejął piłkę przed polem karnym i mocnym strzałem pokonał bramkarza. Bayern tuż przed przerwą wyszedł jeszcze na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który odwrócił się z piłką i z 17. metrów idealnie trafił przy prawym słupku.

Druga połowa to była już egzekucja na Kogutach. W 53. i 55. minucie dwa gole zdobył Serge Gnabry. Skrzydłowy dwukrotnie popisał się strzałem nie do obrony, warto jednak wspomnieć, że przy drugim jego golu swoje palce maczali obrońcy Tottenhamu, którzy popełnili szereg błędów. W 61. minucie sędzia przyznał rzut karny gospodarzom, a jedenastkę na gola zamienił Harry Kane. Mimo pośpiechu Tottenhamu i licznym próbom, londyńczykom nie udało się zdobyć kontaktowego gola. Ofensywna gra gospodarzy jednak była ryzykowna, co skrzętnie wykorzystał Bayern. Najpierw w 83. minucie hat-tricka skompletował Gnabry, który otrzymał idealnie podanie zza plecy obrońców od Thiago i w sytuacji sam na sam nie zmarnował swojej okazji. Kilka minut później drugiego gola dołożył Lewandowski. Wynik kilkadziesiąt sekund później ustalił Gnabry pięknym strzałem ze skraju szesnastki. Bayern grał dziś zabójczo skutecznie, wykorzystując każdy błąd Tottenhamu. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał, jednak z przebiegu spotkania można powiedzieć, że Spurs zasłużyli sobie na taki wymiar kary.

Tottenham - Bayern Monachium 2:7 (1:2)

Bramki: 12' Son, 61' Kane (k.) - 15. Kimmich, 45', 87' Lewandowski, 53', 55', 83', 88' Gnabry

Tottenham: Lloris - Rose, Vertonghen, Alderweireld, Aurier - Winks (81' Lamela), Ndombele (64' Eriksen), Sissoko, Alli (71' Lucas) - Kane, Son

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (72' Martinez), Suele, Alaba (46' Thiago) - Kimmich, Tolisso, Gnabry, Coutinho, Coman (71' Perisić) - Lewandowski

Kartki: 42' Ndombele, 46' Kane - 25' Gnabry

Sędziował: C. Turpin (Francja)

Wyniki II kolejki fazy grupowej:

Grupa A:

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (Ramos 55', Casemiro 85' - Dennis 9', 39')

Galatasaray - PSG 0:1 (Icardi 52')

Grupa B:

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 7:2 (Heung-Min 12', Kane 61' (k) - Kimmich 15', Lewandowski 45', 87', Gnabry 53', 55', 83', 88')

Crvena Zvezda - Olympiakos 3:1 (Vulić 62', Milunović 87', Boakye 90' - Semedo 37')

Grupa C:

Manchester City - Dinamo Zagrzeb 2:0 (Sterling 66', Foden 90+5')

Atalanta - Szachtar 1:2 (Zapata 28' - Moraes 41', Solomon 90+5')

Grupa D:

Juventus - Bayer Leverkusen 3:0 (Higuain 17', Bernardeschi 61', Ronaldo 88')

Lokomotiw - Atletico Madryt 0:2 (Felix 48', Partey 58')

Grupa E:

Genk - Napoli 0:0

Liverpool - Red Bull Salzburg 4:3 (Mane 9', Robertson 25', Salah 36', 69' - Hee-chan 39', Minamino 56', Haland 60')