Liga Mistrzów: festiwal goli na Anfield, Liverpool minimalnie lepszy od Salzburga

• Data publikacji: 02.10.2019, 22:50

Po porażce w Neapolu, piłkarze Jurgena Kloppa sprawili fantastyczne widowisko wraz z Red Bullem Salzburg, wygrywając ostatecznie na Anfield Road - 4:3.

"The Reds" byli faworytem tego meczu i faktycznie dość szybko zaczęli się z tej roli wywiązywać. W 9. minucie, wynik meczu otworzył Sadio Mane, klepiąc w polu karnym z Roberto Firmino. Kwadrans później było już - 2:0, gdy Andrew Robertson zamknął płaskie wstrzelenie piłki przez Trenta Alexandra-Arnolda. Liverpool nadal atakował bramkę austriackiej drużyny, czego efekty nadeszły w 36. minucie. Tym razem, na listę strzelców, wpisał się Mohamed Salah, a drugą asystę tego wieczoru zaliczył Firmino. Jednak jeszcze przed przerwą, a konkretnie trzy minuty po golu Salaha, bramkę dla gości zdobył Hee-Chan Hwang. Koreańczyk popisał się ładną, indywidualną akcją i strzałem z pola karnego nie dał żadnych szans na interwencję Adrianowi.

Wydawało się, że po zmianie stron Liverpool pójdzie za ciosem, ale nic bardziej mylnego. Do odrabiania strat, skutecznie zabrali się piłkarze z Salzburga. W 56. minucie, Takumi Minamino otrzymał piękne podanie od Hwanga i strzałem z pierwszej piłki dał gościom kontakt. Chwilę potem na boisku pojawił się rewelacyjny 19-latek z Norwegii - Erling Braut Haland i trzy minuty po wejściu na boisko, doprowadził do remisu. Taki obrót spraw zszokował kibiców zgromadzonych na trybunach i podrażnił gospodarzy. Dlatego też, w 69. minucie, Liverpool znów był na prowadzeniu. Fatalne zachowanie obrony Red Bulla wykorzystał Firmino, obsługując Salaha idealnym podaniem tak, że Egipcjanin przelobował Cicana Stankovicia. Ostatecznie, taki rezultat utrzymał się już do samego końca i obrońcy tytułu mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w fazie grupowej.

Liverpool FC - Red Bull Salzburg 4:3 (3:1)

Bramki: 9' Mane, 25' Robertson, 36', 69' Salah - 39' Hwang, 56' Minamino, 60' Haland

Liverpool FC: Adrian - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson - Henderson (62' Milner), Fabinho, Wijnaldum (64' Origi) - Salah (90+1' Keita), Firmino, Mane

Red Bull Salzburg: Stanković - Ulmer, Wober, Onguene, Kristensen - Szoboszlai (71' Okugawa), Junuzović (78' Ashimeru), Mwepu, Minamino - Hwang, Daka (57' Haland)

Żółte kartki: 86' Fabinho

Sędziował: Andreas Ekberg (Szwecja)

Wyniki II kolejki fazy grupowej:

Grupa A:

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (Ramos 55', Casemiro 85' - Dennis 9', 39')

Galatasaray - PSG 0:1 (Icardi 52')

Grupa B:

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 7:2 (Heung-Min 12', Kane 61' (k) - Kimmich 15', Lewandowski 45', 87', Gnabry 53', 55', 83', 88')

Crvena Zvezda - Olympiakos 3:1 (Vulić 62', Milunović 87', Boakye 90' - Semedo 37')

Grupa C:

Manchester City - Dinamo Zagrzeb 2:0 (Sterling 66', Foden 90+5')

Atalanta - Szachtar 1:2 (Zapata 28' - Moraes 41', Solomon 90+5')

Grupa D:

Juventus - Bayer Leverkusen 3:0 (Higuain 17', Bernardeschi 61', Ronaldo 88')

Lokomotiw - Atletico Madryt 0:2 (Felix 48', Partey 58')

Grupa E:

Genk - Napoli 0:0

Liverpool - Red Bull Salzburg 4:3 (Mane 9', Robertson 25', Salah 36', 69' - Hee-chan 39', Minamino 56', Haland 60')