Premier League: Arsenal zawodzi w Sheffield

• Data publikacji: 21.10.2019, 22:53

Na zakończenie 9. kolejki angielskiej Premier League Sheffield United podejmowało u siebie Arsenal Londyn.

Pierwsza połowa na Bramall Lane w Sheffield okazała się bardzo zaskakująca. Niespodziewanie prowadzili po niej gospodarze. Wszystko za sprawą Lysa Mousseta, który w 30. minucie wykorzystał wrzutkę O'Connella i zdobył gola dla gospodarzy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę "Kanonierzy" mieli szansę na wyrównanie. Kapitalny strzał z dystansu oddał Granit Xhaka, lecz bramkarz Sheffield wykazał się świetną paradą i do przerwy rezultat wynosił 1:0.

W drugiej części spotkania Arsenal stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz wszystkie próby kończyły się fiaskiem. W dodatku po przerwie sędzia pokazał sporo żółtych kartoników. Mimo, że wynik tego nie odzwierciedlał, to zawodnicy z Londynu częściej byli przy piłce, mieli więcej podań oraz oddali więcej strzałów na bramkę. "Kanonierzy" nie trafili do siatki gospodarzy już do końcowego gwizdka i spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Sheffield United.

Sheffield United - Arsenal Londyn 1:0 (1:0)

Bramki: 30' Mousset

Sheffield: Henderson - Basham, Egan, O'Connell - Baldock, Lundstram, Norwood (85' McBurnie), Fleck, Stevens - McGoldrick (79' Freeman), Mousset (56' Sharp)

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Guendouzi, Xhaka (69' Lacazette), Pepe (78' Martinelli), Willock (46' Ceballos), Saka - Aubameyang

Żółte kartki: 15' Fleck, 39' O'Connell, 66' McGoldrick, 75' Henderson - 35' Saka, 66' Guendouzi, 66' Kolasinac, 87' Sokratis, 90+4' Chambers

Sędziował: Mike Dean

Pozostałe wyniki 9. kolejki:

Everton FC - West Ham United 2:0

17' Bernard, 90+2' Sigurdsson

Leicester City - Burnley FC 2:1

45' Vardy, 74' Tielemans - 26' Wood

Wolverhampton Wanderers - Southampton 1:1

61' Jimenez (kar.) - 53' Ings

Tottenham Hotspur - Watford FC 1:1

86' Alli - 6' Doucoure

Aston Villa - Brighton 2:1

45+2' Grealish, 90+4' Targett - 21' Webster