Liga Europy: sporo bramek na rozpoczęcie fazy pucharowej!

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 17.02.2022, 22:59

Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy 2021/2022. W każdym ze spotkań padło przynajmniej dwie bramki.

Niespodziewanie o puchar Europy walczy FC Barcelona. Ostatni raz Duma Katalonii rywalizowała na zapleczu Ligi Mistrzów w sezonie 2003/2004. Dziś zremisowała z SSC Napoli 1:1. W pierwszej połowie trafienie dla gości zanotował Piotr Zieliński. Reprezentant Polski fantastycznie przeczytał grę, wszedł w okolice środka pola karnego, gdzie otrzymał podanie. Następnie przymierzył, ale jego strzał został zblokowany, lecz dobitka okazała się już skuteczna. Barcelona wyrównała w drugiej połowie. W 59. minucie do siatki trafił z karnego Torres.

Sporo bramek padło w Dortmundzie, gdzie miejscowa Borussia przegrała z Glasgow Rangers 2:4. Szkoci z prowadzenia cieszyli się już w 38. minucie, kiedy to z karnego trafił Tavernier. Kilka minut przed przerwą gola z najbliższej odległości zdobył Morelos. Goście poszli za ciosem. Tuż po przerwie do siatki trafił uderzający zza szesnastki Lundstram. Kilka minut później podobną sytuację po drugiej stronie boiska wykorzystał natomiast Bellingham. Borussia zamiast gonić wynik sama siebie pogrążyła, gdyż już w 54' minucie samobójcze trafienie odnotował Zagadou. Ostatecznie Borussię stać było na jeszcze jednego gola. W 82. minucie trafieniem z dystansu popisał się Guerreiro.

Zenit Petersburg również strzelił u siebie dwie bramki, ale nie dało to zwycięstwa. Górą Real Betis, który wygrał 3:2. W 8. minucie prowadzenie gościom dał uderzający głową Rodríguez. Dziesięć minut później skutecznym strzałem zza szesnastki po kontrze swojej drużyny popisał się José. Po jego golu przyjezdni prowadzili już 2:0. Zenit straty odrobił. W 25. minucie do siatki trafił główkujący Dziuba, zaś w 28. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Malcom. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił bramkarz gospodarzy. Real Betis szybko przejął piłkę, po czym w sytuacji sam na sam znalazł się niemylący się Guardado.

Sporo działo się w Sevilli. Już po pierwszej połowie meczu z Dinamem Zagrzeb Sevilla prowadziła 3:1. Wszystko rozpoczęło się w 14. minucie, gdy z karnego gola dla gospodarzy strzelił Rakitić. W 42. minucie doszło do wyrównania. Najpierw Orsić świetnie przyjął piłkę klatką. Przyjęciem zmylił rywala, po czym zszedł w kierunku centralnej części pola karnego i uderzył precyzyjnie na bramkę miejscowych. Ci jednak się nie podłamali. Już w 44. minucie drogę do siatki znalazł uderzający z półwoleja Ocampos, zaś w doliczonym czasie gry kontrę gospodarzy na gola zamienił Martial.

Z piekła do nieba droga Atalanty do zwycięstwa na otwarcie rywalizacji w 1/8 finału Ligi Europy. Po pierwszej połowie na wyjeździe prowadziło Olympiakos Pireos. Trafienie dla tej drużyny odnotował w 16. minucie Soares, który uderzał zza linii szesnastego metra. W 63. i 64. minucie gole dla gospodarzy zdobył Djimsiti. Oba trafienia padły po zbliżonych dośrodkowaniach z prawego narożnika. Najpierw wspomniany zawodnik główkował, a w kolejnej akcji wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym, po czym skutecznie uderzył na bramkę.

Łącznie rozegrano dziś osiem spotkań fazy pucharowej Ligi Europy. W każdym z nich padały przynajmniej dwie bramki.

Borussia Dortmund - Rangers F.C.  2:4 (0:2)

Bramki: 51' Bellingham, 82' Guerreiro - 38' Tavernier (K), 41' Morelos, 49' Lundstram, 54' Zagadou (GS)

Kartki: 73' Zagadou - 79' McGregor

Zenit Petersburg - Real Betis 2:3 (2:3)

Bramki: 25' Dziuba, 28' Malcom - 8' Rodriguez, 18' Jose, 41' Guardado

Kartki: 7' Rakićkyj, 90+2' Barrios - 75' Tello

FC Barcelona - SSC Napoli 1:1 (0:1)

Bramki: 59' Torres (K) - 29' Zieliński

Kartki: 37' Anguissa (NEA), 70' Ruiz (NEA), 90+1' Meret (NEA)

Sheriff Tyraspol - SC Braga 2:0 (1:0)