Emocjonujący koniec - podsumowanie 34. kolejki Bundesligi

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.05.2018, 17:57

O mistrzostwie Bayernu i wicemistrzostwie Schalke już wiedzieliśmy, a także znaliśmy jednego ze spadkowiczów - FC Koeln. Po 34. kolejce miejsce na podium zapewniło sobie Hoffenheim, w barażach zagra Wolfsburg, a z ligi spadł Hamburger SV. Poza podium znalazła się Borussia Dortmund. Można, więc powiedzieć, że w tej kolejce działo się bardzo dużo.

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 1:4
Tolisso (21') - Ginczek (5')(55'), Donis (42'), Akolo (52')

Do sporej niespodzianki doszło w Monachium. Pewny swego Bayern poległ ze Stuttgartem aż 1:4. Gospodarze mieli incjatywę w tym spotkaniu, ale nie umieli wykorzystać swoich szans. Swoich nie marnowali jednak piłkarze Stuttgartu. Na listę strzelców wpisywali się: Daniel Ginczek (dwukrotnie), Anastasios Donis, Chadrac Akolo. Jedyną bramkę dla monachijczyków strzelił Corentin Tolisso, któremu asystował Robert Lewandowski. Polak został królem strzelców z dorobkiem 29. bramek. W barwach Stuttgartu w drugiej połowie na boisku pojawił się Marcin Kamiński. Więcej tutaj

SC Freiburg - FC Augsburg 2:0
Hofler (49'), Kleindienst (65')

Był to ważny mecz dla Freiburga, który bronił sie przed barażami. Augsburg miał zapewnione miejsce w środku tabeli. Większa motywacja sprawiła, że Freiburg rozegrał lepsze spotkanie. Na początku drugiej połowy prowadzenie zapewnił Nikolas Hofler, a na 2:0 podwyższył Tim Kleindienst. Rafał Gikiewicz przesiedział cały mecz na ławce, a Bartosz Kapustka po raz kolejny znalazł się poza kadra meczową.

FC Shalke 04 - Eintracht Frankfurt 1:0
Burgstaller (26')

Bardzo wyrównane spotkanie. Minimalnie lepszy okazal się zespół wicemistrza Niemiec - Schalke. Przełomowy moment w tym meczu nadszedł w 26. minucie, kiedy po asyście Daniela Caligiuriego bramkę zdobył Guido Burgstaller. Eintracht po porażce spadł w tabeli o jedną pozycję i zakończył sezon na 8. miejscu.

VfL Wolfsburg - FC Koeln 4:1
Guilavogui (1'), Origi (54'), Knoche (71'), Brekalo (91') - Hector (32')

Wolfsburg dzięki temu efektownemu zwycięstwu zapewnił sobie miejsce w barażach. Już w 1. minucie kibiców gospodarzy uszczęśliwił Josuha Guilavogui. Kolonia odpowiedziała trafieniem Jonasa Hectora, ale decydujące ciosy zadała drużyna Wolfsburga. Po bramce dołożyli kolejno: Divoc Origi, Robin Knoche i Josip Brekalo. W barażach przeciwnikiem Wilków będzie drużyna Kiel. W 71. minucie na boisku zameldował się Jakub Błaszczykowski.

Hamburger SV - Borussia Monchengladbach 2:1
Hunt (11'), Holtby (63') - Drmic (28')

Był to smutny dzień dla fanów Hamburgera SV. Ich drużyna pierwszy raz w historii pożegnała się z Bundesligą. Na nic zdało się zwycięstwo w ostatnim meczu z Borussią Monchengladbach, po golach Aarona Hunta i Lewisa Holtby'ego. Po meczu wybuchły zamieszki, musiała interweniować policja.

FSV Mainz - Werder Brema 1:2
Gbamin (12') - Kainz (23'), Gebre Selassie (79')

Lepiej w mecz weszli zawodnicy Mainz, którzy szybko objęli prowadzenie po golu Jean-Philippe Gbamina. Do remisu w 23' doprowadził Florian Kainz, a zwycięstwo Werderowi zapewnił Theodor Gebre Selassie. Werder zakończył sezon na 11. pozycji, a Mainz na 14.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 3:2
Alario (3')(18'), Brandt (55') - Füllkrug (91'), Harnik (94')

Przy korzystnym układzie sytuacji Bayer mógł awansować do Ligi Mistrzów. Tak się jednak nie stało i będzie musiał zadowolić się Ligą Europy. W tym meczu prezentował się lepiej od rywala. Wyszedł na pewne prowadzenie 3:0 dzięki dwóm trafieniom Lucasa Alario i jednym Juliana Brandta. W końcówce chwilę rozprężenia rywali wykorzystał Hannover strzelając dwie bramki: Niclas Füllkrug i Martin Harnik.

Hertha Berlin - RB Leipzig 2:6
Ibisevic (4'), Kalou (64') - Upamecano (2'), Lookman (8'), Augustin (22')(54'), Werner (49'), Bruma (82')

Fantastyczne widowisko zobaczyli widzowie w Berlinie. Piłkarze sprezentowali prawdziwy grad goli. Gospodarze ulegli Lipskowi 2:6. Już w pierwszych ośmiu minutach zobaczyliśmy trzy bramki, co zapowiadało kapitalny mecz. Dwie bramki zdobył Jean-Kevin Augustin. Po jednej dorzucili Upamecano, Lookman, Werner i Bruma. Dla Herthy trafił Vedad Ibisevic i Salomon Kalou.

TSG Hoffenheim - Borussia Dortmund 3:1
Kramaric (26'), Szalai (63'), Kaderabek (73') - Reus (58')

Bezpośredni pojedynek o trzecie miejsce w tabeli. Po zwycięstwie Hoffenheim obie drużuny miały tyle samo punktów na koncie, lepszy bilans bramkowy miało Hoffenheim i to ono zakończyło sezon na podium. Obie drużyny zagrają w Champions League. Łukasz Piszczek zagrał cały mecz. Więcej tutaj