PGNiG Superliga mężczyzn: 26. seria [relacja aktualizowana]
Materiały biura prasowego PGNiG Superligi

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 20.05.2023, 18:55

Rywalizacja w 26. serii gier PGNiG Superligi zapowiada się niezwykle interesująco. Spotkania kończące ligową walkę w sezonie 2022/2023 zadecydują o końcowym układzie tabeli. Zdecydowanie największe emocje czekają kibiców w niedzielę, gdy obrońcy mistrzowskiego tytułu zawodnicy Barlinka Industrii Kielce zagrają z aktualnym liderem Orlen Wisłą Płock w meczu o złoty medal mistrzostw Polski.

18 maja (czwartek) 19:00 Chrobry Głogów - Grupa Azoty Unia Tarnów
19 maja (piątek) 17:45 MKS Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
20 maja (sobota) 17:00 ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
20 maja (sobota) 17:00 Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin
20 maja (sobota) 17:00 TORUS Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz
20 maja (sobota) 17:00 Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn
21 maja (niedziela) 17:00 Barlinek Industria Kielce - Orlen Wisła Płock

20 maja, godz. 17:00 Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 33:25 (20:15)

Przed spotkaniem w Opolu pomiędzy tamtejszą Gwardią a MMTS-em Kwidzyn gospodarze nie byli pewni ligowego bytu. Opolanie wciąż mogli spaść na trzynaste miejsce, którego zajęcie jest równoznaczne z grą w barażu o utrzymanie. Pierwsze akcje starcia w Stegu Arenie toczyły się pod znakiem dynamicznej gry. Obie ekipy prezentowały wysoką skuteczność, a rezultat oscylował wokół remisu. Od stanu 6:6 ekipa prowadzona przez Adriana Fiodora zanotowała dobrą serię i odskoczyła przeciwnikom na trzy trafienia (9:6). Miejscowi poszli za ciosem i w 13. minucie wskutek udanej akcji Mateusza Jankowskiego na tablicy wyników widniał rezultat 11:7. Kwidzynianie mieli kłopoty z zatrzymaniem rozpędzonych rywali, którzy powiększali przewagę. W 20. minucie brązowi medaliści mistrzostw Polski z 2019 roku mieli sześciobramkową zaliczkę (15:9). Na półmetku rywalizacji gospodarze byli w bardzo komfortowej sytuacji, prowadząc 20:15. W drugiej połowie opolska drużyna kontrolowała grę, utrzymując bezpieczną różnicę. Kwadrans przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 26:18 dla niebiesko-biało-czerwonych. Ostatecznie zawodnicy Gwardii wygrali 33:25, pieczętując tym samym utrzymanie w PGNiG Superlidze mężczyzn.

20 maja, 17:00 Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 36:27 (18:18)

Azoty Puławy dzięki dobrej drugiej połowy wygrały u siebie z Pogonią Szczecin na koniec sezonu. Ale i tak pozostali na szóstym miejscu w tabeli. Pogoń spadła z ligi. Więcej o tym meczu pisaliśmy TUTAJ.

18 maja, godz. 19:00 Chrobry Głogów - Grupa Azoty Unia Tarnów 29:25 (16:13)

Spotkaniem otwierającym ostatnią serię sezonu 2022/2023 było starcie w Głogowie pomiędzy tamtejszym Chrobrym, a Grupa Azoty Unią Tarnów. Gospodarze plasowali się przed tym meczem wyżej w ligowej tabeli, ale tarnowianie nie zamierzali odpuszczać. W 11. minucie po trafieniu Pawła Paterka na tablicy wyników widniał rezultat 5:3 dla Chrobrego. Natomiast podopieczni Tomasza Strząbały szybko doprowadzili do remisu. Później trwała zacięta walka, a żadna z ekip nie potrafiła zbudować wyraźnej przewagi. Głogowianie przełamali ten impas w końcówce pierwszej połowy, odskakując rywalom na cztery bramki (16:12). Reprezentanci Dolnego Śląska schodzili na przerwę, prowadząc 16:13. Drużyna z Tarnowa wróciła do gry na początku drugiej części. Po skutecznej akcji Michała Słupskiego różnica stopniała do jednego trafienia (17:16). Miejscowi odpowiedzieli serią, a wskutek udanego rzutu niezwykle aktywnego Pawła Paterka doprowadzili do wyniku 20:16 na swoją korzyść. W 47. minucie po kolejnej bramce Pawła Paterka ekipa z Głogowa prowadziła już 24:18. Tarnowianie dążyli do odrobienia strat, ale zawodnicy Chrobrego kontrolowali grę i ostatecznie wygrali 29:25. Zdecydowanym bohaterem zwycięskiej ekipy był Paweł Paterek. 22-letni rozgrywający zaprezentował kapitalną skuteczność, zapisując na swoim koncie aż 14 trafień.