LaLiga: cudowna remontada Eibaru na wagę kompletu punktów!

• Data publikacji: 26.09.2019, 21:34

Piłkarze z Kraju Basków niespodziewanie pokonali na własnym boisku faworyzowaną Sevillę 3:2, choć do przerwy to goście z Andaluzji prowadzili różnicą dwóch trafień. Bramki dla miejscowych zdobywali odpowiednio Orellana z rzutu karnego, Pedro Leon oraz Cote. Po stronie gości na listę strzelców wpisywali się Ocampos oraz Torres. To pierwsze zwycięstwo ekipy Jose Mendilibara w bieżącej kampanii. Z kolei drużyna Julena Lopeteguiego poniosła drugą porażkę z rzędu.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do przyjezdnych. W 11. minucie Sevillę na prowadzenie wyprowadził Ocampos. Argentyńczyk otrzymał znakomite podanie z głębi pola od Jordana i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Dmitrovicia. Podopieczni Julena Lopeteguiego nie zadowalali się jednobramkowym prowadzeniem, szukając możliwości podwyższenia wyniku. W 26. minucie strzał Munira El Haddadiego zatrzymał się na poprzeczce. Siedem minut później skuteczniejszy był Oliver Torres. Hiszpan z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w bramce, wykorzystując znakomite podanie z prawego skrzydła autorstwa Ocamposa. Piłkarze z Andaluzji w kolejnych fragmentach spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku, schodząc na przerwę z zasłużonym, dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron goście z Ramon Sanchez Pizjuan skupili się na obronie korzystnego rezultatu, oddając pole gry graczom z Kraju Basków. Podopieczni Jose Mendilibara przez dwadzieścia minut nie potrafili jednak przeprowadzić skutecznej akcji. W 65. minucie Kounde nieprzepisowo powstrzymywał we własnym polu karnym jednego z zawodników gospodarzy i arbiter spotkania wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów nie pomylił się Orellana. Zdobyty gol dodał przysłowiowego wiatru w żagle zawodnikom Eibaru. W 77. minucie na tablicy świetlnej mieliśmy już remis. Nieporozumienie pomiędzy Diego Carlosem oraz Vaclikiem wykorzystał Pedro Leon, pakując piłkę do pustej bramki. Losy czwartkowej konfrontacji na Estadio Ipurua zostały rozstrzygnięte w 82. minucie. Wówczas kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Cote, umieszczając futbolówkę w prawym, dolnym rogu bramki obok bezradnie interweniującego golkipera Andaluzyjczyków. Sevilla nie była w stanie pozbierać się po trzech ciosach otrzymanych w kwadrans. Eibar po fantastycznym widowisku pokonał u siebie ekipę Julena Lopeteguiego 3:2.

SD Eibar - Sevilla FC 3:2 (0:2)

Bramki: Orellana 66' (rzut karny), Leon 77', Cote 82' - Ocampos 11', Torres 33'

Eibar: Dmitrović - Cote, Ramis (46' De Blasis), Oliveira, Arbilla - Diop, E. Exposito - Inui (32' Escalante), Orellana, Leon (88' Alvarez) - Quique

Sevilla: Vaclik - Escudero, Carrico (61' Kounde), Diego Carlos, Navas - Jordan (68' Gudelj), Fernando, Banega - Ocampos, El Haddadi, Torres (79' Pozo)

Żółte kartki: Arbilla 19', E. Exposito 56', Oliveira 90+4' - Escudero 49', Jordan 70', Gudelj 84', Diego Carlos 90+1

Sędzia: Pablo Gonzalez Fuertes (Asturia)